Firma "Atelier-Cumanis" powstała w roku 1976.Właścicielem firmy jest Krystyna Cumanis wraz z mężem Spirosem Cumanis. Jest to przedsięwzięcie rodzinne, gdyż Pani Krystyna prowadzi je razem z trzema swoimi siostrami. Na początku lat 90-tych Pani Krystyna założyła w Szczecinie sklep z porcelaną Rosenthala, a później postanowiła stworzyć specjalnie pod nią wspaniałe nakrycia stołów. Szyte według własnych projektów, ze specjalnie sprowadzanych materiałów z oryginalnymi dodatkami szybko zdobyły sobie rynek krajowy i zagraniczny
Firma "Atelier-Cumanis"
Salon Firmowy
70-441 Szczecin, ul. Ks. Bogusława 15/1a
tel./fax (0 ....91) 43-45-229
"SPIRYDON-AS"
- Cumanis Spyridon
ul. Gen.Okulickiego 14a, 71-030 Szczecin
tel. (0...91) 48-32-044
fax (0...91) 43-28-363
Dzisiaj "Atelier-Cumanis" projektuje i szyje również zasłony, firanki, kapy, narzuty i poduszki, a każda z tych rzeczy nosi w sobie znamiona piękna, harmonii z wnętrzem i niepowtarzalności.

WSPÓŁPRACA
Firma na stałe współpracuje ze znanymi w świecie artystycznym ludźmi takimi jak np. Piotr Ledóchowski - artysta malarz, który potrafi dodać uroku i blasku starym przedmiotom dopasowując je jednocześnie do stylu i wystroju wnętrza czy tez Tamarą Agatą Możejewską projektantką wnętrz a zarazem właścicielką Studia TRIFORIUM.